ATAG Hybride Warmtepomp – 5 kW + iQ28C CW4
Hybride warmtepomp voor verwarming met ondersteuning van de iQ28C CV-ketel, die ook zorgt voor het warm water. Zeer geschikt voor toepassingen in bestaande woningen.
Met een Hybride Warmtepomp wordt uw woning comfortabel en duurzaam verwarmd. En u bespaart flink op het gasverbruik: tot wel 50% – 80%.
- Tot 80% besparen op uw gasverbruik.
- Hoog rendement, ook bij -10 °C.
- Snel warm water: 13,3 l/min.
- ISDE Subsidie 2025: € 2.350,00
Netto investering v.a. € 7.295,00
Specificaties
| Type warmtepomp: | Hybrid Light 50 |
| Vermogen warmtepomp: | 5 kW. |
| COP +7/35°C | -7/35°C: | 5 | 2,9 |
| Type cv-ketel: | iQ28C |
| Vermogen cv-ketel | 28,7 kW. |
| CW waarde cv-ketel | CW 4 |
| Warm water bij 38°C: | 13,3 ltr/min. |
| Warmwatercomfort | Groot comfort – geschikt voor een normale douche en bad. |
ATAG Hybride Lightbox 50
Deze ATAG Hybrid Lightbox 50 is de nieuwste generatie warmtepompen van ATAG. Het systeem bestaat uit een binnenunit (wordt geplaatst onder de CV-ketel) en buitenunit. De hybride warmptepomp levert indrukwekkende prestaties onder alle omstandigheden. Zelfs bij -10°C blijft de warmtepomp zijn volle vermogen leveren, zonder dat de cv-ketel hoeft bij te springen.
Uniek is dat deze hybride warmtepomp tegelijk kan werken met de cv-ketel. Waar veel systemen alleen óf in warmtepompstand óf in cv-stand functioneren, combineert de Energion M Hybrid Light beide bronnen voor maximaal rendement.
Door het zeer hoge rendement bespaart u tot 80% op gasverbruik, behaalt u energielabel A+++.
Werking hybride warmtepomp:
De buitenunit haalt warmte uit de buitenlucht (ook als het vriest), waarna de compacte binnenunit de temperatuur verhoogt en klaar maakt voor de verwarming.
De Hybride Warmtepomp werkt samen met de CV-ketel. De CV-ketel springt bij als het heel koud buiten is en de warmtepomp zelf niet volledig aan de warmtevraag kan voldoen, of als het voordeliger is om (deels) met de cv-ketel te verwarmen. Ook zorgt de CV-ketel voor het warme water in de badkamer en keuken.
ATAG CV-ketel iQ28C | CW4
De Hybride warmtepomp wordt gecombineerd met de nieuwste en zeer zuinige ATAG iQ28C CV-ketel. Deze ketel voorziet uw woning van warmwater. Ook werkt de CV-ketel samen met de warmtepomp als het buiten koud is.
De ATAG iQ28C is een uiterst compacte én energiezuinige HR-CV-ketel.
- Compact en zuinig.
- Blijvend hoog rendement dankzij RVS warmtewisselaar.
- Warm waterklasse CW4: voor snel en genoeg warm water.
ATAG RVS Warmtewisselaar – blijvend zuinig
De warmtewisselaar is het hart van iedere CV-ketel. In de ATAG iQ28C wordt gebruik gemaakt van hoogwaardige roestvaststalen warmtewisselaar. Deze zijn ongevoelig voor roest en slijtage en zorgen jarenlang voor een optimale warmteoverdracht.
Voordeel: De ketel blijft zelfs na 15 jaar nog net zo zuinig als op de dag van aanschaf.
Warmwatercomfort – CW4
De ATAG iQ28C levert veel warm water in korte tijd, op een energiezuinige manier.
- Ideaal voor (regen)douche en groot bad.
- Geeft 13,3 liter warm water per minuut (38°C).
- Comfortabel én zuinig.
ATAG One Zone – Slimme Thermostaat
De hybride warmtepomp wordt gecombineerd ATAG One Zone, de slimme en gebruiksvriendelijke thermostaat die communiceert met de ketel én warmtepomp.
- Slimme thermostaat.
- Comfort verhogend & gebruiksvriendelijk.
- AutoAlert: melding van storing en onderhoud.
- Op afstand te bedienen via de ATAG One app.
- Domotica: werkt samen met Apple Homekit, Google Home en Amazon.
Buffervat (25 liter) en circulatiepomp
Voor een energiezuinige werking van het hybride systeem installeren wij standaard een buffervat inclusief circulatiepomp. Het voordeel van een buffervat is dat de warmtepomp de warmte makkelijker kwijt kan. Ook schakelt de warmtepomp minder vaak aan/uit. Dit heeft een zeer gunstig effect op levensduur en het stroomverbruik.
ISDE Subsidie – Warmtepompen
De Rijksoverheid geeft subsidie op warmtepompen om duurzame verwarming te stimulieren. Door de ISDE Subsidie wordt duurzaam verwarmen nog aantrekkelijker.
Het subsidiebedrag kan jaarlijks veranderen. Het subsidiebedrag in 2026 voor deze hybride warmtepomp bedraagt: € 2.350,00
Advies en offerte
Vraag vandaag nog een vrijblijvende offerte aan of kies hieronder voor start uw aanvraag.