Verduurzamen woning Franeker | Hybride Warmtepomp, Zonnepanelen & waterontharder
Omschrijving
In juni 2020 hebben wij de verduurzaming van een woning in Franeker afgerond.
Bij deze woning aan het Schapendijkje in Franeker hebben wij een nieuwe CV-ketel in combinatie met een Hybride Warmtepomp geplaatst. Ook zijn er Zonnepanelen en een Waterontharder geïnstalleerd.
ATAG Hybride Warmtepomp
Het verduurzamen van een woning uit 1962 met een Hybride Warmtepomp is goed realiseerbaar. Omdat wij begin dit jaar ook al de nieuwe ATAG i36ECZ hebben geplaatst, is er gekozen om het systeem uit te breiden met een Hybride Warmtepomp, ook van het merk ATAG.
De Hybride Warmtepomp is een Lucht – Water Warmtepomp. De Warmtepomp onttrekt warmte aan de buitenlucht en geeft de warmte af aan het water voor de verwarming. Een hybride warmtepomp werkt samen met de CV-ketel. De cv-ketel springt bij als het koud is buiten en zorgt voor het warm water in de keuken en badkamer.
Automatisch meeste rendabele stand
Doordat de energietarieven worden ingevoerd kiest het systeem automatisch de meest rendabele verwarming (Warmtepomp of CV-ketel).
Besparen op gasverbruik
Met een Hybride Warmtepomp gaat het gasverbruik van deze klant sterk omlaag. Wel gaat het elektriciteitsverbruik omhoog. In onderstaande tabel staat een praktijkvoorbeeld bij 1.700 m3 gasverbruik met de huidige energieprijzen.
| Energieverbruik (per jaar) | Energiekosten (per jaar) | Besparing (per jaar) | Besparing CO2 uitstoot (per jaar) | |
|---|---|---|---|---|
| CV-ketel | 1.700 m3 |
€ 1.343,00 |
– |
– |
| Hybride Warmtepomp | 2.500 kWh + 700 m3 |
€ 1.078,00 |
€ 265,00 |
2.000 kg/jr |
Installatiewerkzaamheden
Verwarming & warm water
- ATAG Hybride Warmtepomp inclusief:
– Warmtepomp: ATAG M HYBRID-ALL 5
– CV-ketel: ATAG i36ECZ
– Thermostaat: ATAG One Zone
– Vuilafscheider en automatische ontluchter: Spirotech Spirotrap & Spirovent
– Koolmonoxide melder: ReTwist koolmonoxidemelder
– Pompschakelaar: Robot Vloerverwarming pompschakelaar
Waterontharder
- NorthStar NSC14
PV-installatie
- ZonnepanelenMerk: JA-Solar
- Type: JAM60S17-320-MR
- Vermogen: 320 Wp.
- Aantal: 20 stuks
- OmvormerMerk: Enphase
- Type: IQ7
- OnderconstructieMerk: ESDEC
- Type: ClickFit EVO
Projectgegevens
Waterontharder
Bij deze woning is ook een Waterontharder geplaatst van het merk NorthStar. Met een waterontharder heeft u geen last meer van kalkaanslag.
Deze nieuwste Waterontharder van Northstar beschikt over een verlichte zoutbak. Ook is de waterontharder voorzien van een indicator die aangeeft hoeveel zout er nog in zit.
Zonnepanelen
Wij hebben bij deze woning in Franeker ook zonnepanelen in combinatie met Enpahse Micro-Omvormers geplaatst.
- Aantal zonnepanelen: 20
- Vermogen paneel: 320 Wp.
- Opbrengst: 5.557 kWh.
- Zonnepaneel: JA Solar
- Omvormer: Micro Omvormer
Foto's Installatiewerkzaamheden
Ook op zoek naar een vertrouwd installatiebedrijf voor het verduurzamen van uw woning?
Neem contact met ons op voor meer informatie of vraag direct een offerte aan.
Ons werkgebied is de hele provincie Friesland. Wij geven u altijd eerlijk en persoonlijk advies.